HİZMET YELPAZEMİZ

Kanat Tamiratı ve Bakımı:

International Blade Service , sektörde +25 yıllın üzerinde kanat onarımları hakkında derinlemesine bilgiye sahip çalışanlara sahiptir. Bunun neticesinde müşterilerimize kaliteli rehberliğin yanı sıra yüksek kaliteli ve verimli bir şekilde tamamlanan tamiratlar teslim etmekteyiz. Temel yeterlilik sertifikalılarına sahip uzmanlıklarımız, LM Wind Power, Siemens-Gamesa ve Vestas kanatlarına hizmet sunabilmektedir. Ayrıca, şirketimiz GE Renewables ve Nordex-Acciona' ya hali hazırda hizmet verebilmiştir.

Kanat Onarımlarında hizmet yelpazemiz oldukça geniştir. Uzmanlarımız, geniş kapsamlı tamirlerden orta düzey onarımlara kadar tarafından optimum sürede servis sağlayabilmektedir. Kanat Tamir Hizmetlerimiz platform üzerinden veya İple Erişim yöntemiyle yapılabilmekteyiz. Bunlara ek olarak, yerde yapılması gereken onarımlar için ısıtmalı çadırlarımızda da hizmet verebiliyoruz.

Kanat Tamir Referanslarımız hakkında örnek vermek gerekirse, Yıldırım Hasarı Onarımları, Laminasyon Hasarları Onarımları, Çatlak Onarım Hizmetleri, Leading Edge Erozyon Onarımları, Kanat Ucu ayrımları tamiratı olarak sıralanabilir.

Kanat Muayeneleri:

Rüzgar türbinlerinde kanat muayeneleri türbinlerin çalışma ömrü boyunca hayati önem taşımaktadır. Kanatların dıştan ve içten denetimlerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu periyotlar, Türbin Servis sağlayıcısının talimatlarına göre farklılık gösterir, ancak düzenli kontrollerin yapılmasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Muayene hizmetlerimiz, müşterilerimize en kısa duruş sürelerini sağlamak için yüksek teknoloji ekipmanlarımızı kullanmaktayız.

Teknik Kanat Servis Hizmetleri:

Kanat Uzmanımız, teknik kanat servis hizmetlerinde de ayrıca destek sağlayabilmektedir. Bizler, ihtiyaç duyduğunuz çeşitli teknik çözümler ile sizlere yardımcı olmaya hazırız. Bu hizmetler, LPS Sistem Ölçümü, Aerodinamik Profil Kontrolü, Kanat Balanslama Hizmetleri, Yıldırım Kartları okunması ve Glass Transition Sıcaklığı (TG) Test Raporlaması olarak sıralanabilir.

Mühendislik Tavsiyeleri ve Danışmanlık:

İşletme aşamasında kanatlarda gözlemlenen hatalar çok kritik olabilir ve türbin kanatlarının hasarlanmasına sebebiyet verebilir. Bazı major kritik hasarlar, türbine ciddi zararlar yaratarak ve uzun süreli duruş sürelerine sebep olacaktır. Bu hususlardan yola çıkarak, Eğer bir hasar tespit ettiğinizde, bu tespitin sonunda neyin yol açabileceğini belirleyemiyorsanız uzmanlarımızı kesinlikle tavsiye almanızı öneririz. Sizlere, Uzman bakış açımız ile olay bazlı optimum maliyette aksiyon eylem planını sunacaktır.

 Fabrika Kabul Testleri ve Kalite Kontrol:

Geçmiş iş yaşantılarında imalat tecrübesine sahip kanat uzmanlarımız, Fabrika’ da imalat aşamasında ki kanatlarınız için güvenilir bir işbirliği yaratacaktır. Ürün Kalite Kontrolleri sahaya nakliye öncesinde depolama alanında da yapılabilir. İlave olarak, kanat setinizin üretimi esnasında Proses’in Kalite Kontrolü yapılabiliriz. Balans Testleri, Yıldırım Koruma Sistemi Testleri, Kanat Isıtma Sistemi Testleri, Boya Kontrolü, Aerodinamik Profil Kontrolleri, Kumaş Serim Kabulü, Üretim süreçleri ve diğer testler esnasında kanat uzmanlarımız sizlere eşlik edebilir. Müşterilerimize, PFMA ve Uygunsuzluk Tespitleri gibi Kalite belgelerinin kontrol edilmesi gerektiğini şiddetle öneriyoruz. Kanatlarınızda, İmalat esnasında meydana gelen bulguları elde etmek ve öğrenmek müşterilerin İşletme esnasında kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlayacaktır. Buradaki deneyimimiz Danimarka, İspanya ve Türkiye kanat üretim tesislerinden doğmaktadır.

İyileştirmeler ve Performans Yükseltmeleri:

Kanatlarınıza takılan eklentilerden daha fazla enerji elde etmek mümkündür. Bu Yükseltme eklentileri Aerodinamik şeklinden daha fazla enerji dönüşümü sağlar. Sektörde “Vortex Generator”, “Dino Shells”, “Dino Tails”, “Serrations” olarak adlandırılmışlar, bu özelliğe bağlı olarak Blade tasarımcısına atıfta bulunmuşlardır. Öncü Erozyon Koruması, Aydınlatma Koruma Önlemleri, Buzlanma Önleyici Kaplama Uygulamaları, Türbin Sahibine ilave faydalar sağlayacaktır.

Eğitim Merkezi :

Danimarka'da kendi eğitim merkezine sahiptir. İlave olarak, Kanat Hasar/Kusur Değerlendirme Eğitimi, Kanat İnceleme/Muayene Eğitimi, Kanat Tamiratı Konusu, Sizin talebinize göre sizlere özel hazırlanan eğitimler programları sunabilmekteyiz. Eğitimler Danimarka'da veya Santral sahiplerinin kendi tesislerinde verilebilir.

Proje Yönetimi ve Denetimi:

Uzmanlarımız, sezon boyunca kanat onarımlarınızın yönetiminde ve denetlemesinde destek sağlayabilmekten memnuniyet duyar. İlave olarak, projelerinizi sizler adına müşavir mühendis olarak gerçekleştirebilir ve yönetebiliriz. Böylece ekiplerin performansını ve bunun sonucundaki maliyetinizi etkin şekilde değerlendirebilirsiniz. Malzemeler konusunda da teknik bilgi ve deneyime de sahibiz. Sonuç olarak, tamirat operasyonlarınızda en yüksek fayda elde etmek için türbinlerinizdeki duruş süresini ve maaliyetinizi en aza indirmeye hazırız.

International Blade Service Blade Inspection
International Blade Service Blade Repair
International Blade Service Blade Technical Services
International Blade Service Upgrades
KSGÇ
HAKKIMIZDA
HİZMETLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ

Daha fazla bilgi edinmek için Şu anda bizimle irtibata geçin...